Анжела Терещенко
Конспект занятия по валеологии для детей средней группы «Растем здоровыми»
▼ Скачать + Заказать документы
Мета: В доступній формі довести до дітей правила здорового і активного життя.
Учити дітей розрізняти «чисте» і «брудне» пові тря: навіщо треба
провітрювати приміщення. Закріпити з дітьми культурно-гігієнічні
навички, пояснивши дітям навіщо треба мити руки і чистити зубки.
Ознайомити дітей з елементами самомасажу рук і ніг. Закріпити лічбу в
межах «5» та геометричні фігури круг і трикутник. Створювати емоційний
комфорт під час заняття для ефективного засвоєння навчального матеріалу.
Виховувати бажання піклуватися про своє здоров’я.
Темочки:
- ЗОЖ, здоровье. Конспекты занятий
- ЗОЖ, здоровьесбережение
- Конспекты занятий. Все конспекты
- Осанка. Конспекты занятий
- Средняя группа
- Темочки
Обладнання: будинок Зайчика, мишка, білочка, зайчик, хмарка, котик, сонечко,
рушник, вода, мило, горіхи, ватяні палички.
Хід заняття :
Вихователь: Діти, як можна привітатися, побажати один одному добра?
Ді ти: «Добрий день!»
Вихователь: «Добрий день тобі сказали»
«Добрий день» - ти відповів.
Вас дві ниточки зв’язали
Теплоти і доброти.
Вихователь: Щоб тепло перейшло один до одного можна обнятися, ще притиснутися долоньками. Давайте спробуємо.
Вихователь: Подивіться один на одного і скажі ть: чи схожі ви між собою.
(Діти розглядають один одного і називають, що у них спі льного: руки, ноги, тулуб, очі, носики, ротики, вушка і т. д)
Вихователь: Діти! Сьогодні нас з вами чекають справжні пригоди в лісі. На чому ви б хотіли поїхати в лі с: на машині, автобусі чи потязі? (діти обирають собі вид транспорту і від’їжджають у подорож).
Вихователь: Ось ми і приїхали на галявину. Погляньте, який тут гарний будиночок! Цікаво, хто в ньому живе?
(Підходять до будинку, стукають у двері).
З’являється Зайчик і плаче.
- Зайчику, що трапилось?
- У мене зубки болять!
- Дітки, а у вас болять зубки?
- Ні! Бо ми їх чистимо.
Вихователь: Дійсно, зубки діти чистять щіточкою і зубною пастою. (показує щіточку)
Я маленька зубна щітка,
Я часу не гаю,
Вмить допомагаю.
От вам всі м моя порада:
Чистить зуби треба всі м:
І дорослим і малим.
- Так дітки, тепер у нас є зубна щітка, а дуже давно у людей не було щіточок і вони чистили зубки гілочками з розпушеними кінцями. Вони були схожі на ваші пензлики для малювання. Протирали зуби також ганчіркою. А потім один імператор придумав зубну щітку яка дуже схожа на нашу.
Зайчик: Спасибі вам за цікаву розповідь.
- Ми хочемо подарувати тобі, зайчик, щіточку, щоб у тебе ніколи не боліли зубки.
Зайчик: Дякую, тепер у мене ніколи не будуть боліти зубки. а будуть білі, міцні.
Хто гарненьку щітку має
За зубами доглядає
Враз морквинку розгризає
Вітаміни споживає.
- Діти, а давайте ми пригостимо Зайчика вітамінами. Що полюбляє Зайчик?
Ді ти: Моркву, капусту.
- А як звуть діток Зайчика?
- Зайченята! (пропоную порахувати їх).
(Пригощаємо Зайчат морквою і капустою).
- А яку геометричну фігуру нагадає вам морква? (трикутник). А капуста? (круг).
- Зайчику, а що ти робиш вранці, коли прокидаєшся?
Зайчик: Обов’язково вмиваюсь і промовляю
«Водичко, водичко умий моє личко.
Рум’яне та біле, як яблучко спіле»
(пропоную повторити разом з Зайчиком).
- Діти, а що забув ще зробити Зайчик?
Ді ти: Витертися рушником!
Д/гра «Добери предмети для умивання».
Вихователь: А чи зможете, малята,
Ви загадку відгадати?
В неї очі мов горішки;
Кожушина хутряна
Гострі вушка, наче ріжки,
У душі живе вона. (білочка).
- Дійсно, діти, білочка. На цій галявині на пеньочку сидить білочка з дітками своїми. А як же звуть її маленьких діточок?
Ді ти: Білченята!
Вихователь: Хвіст трубою
Спритні ніжки
Плиг із гілочки на гілку!
Підбирає всі горішки
І укладає їх у скриньку!
Бі лочка: Я дарую вам горішки
Масажуйте ручки й ніжки.
(Роздаю дітям горіхи і починаємо масаж рук і стопи ніг).
Масаж:
1. Кочення горішків на долоні.
2. Стискування горішка в долонях.
3. Перекладання з долоні в долоню.
4. Прокачування горіха стопою ноги.
Бі лочка:
Будьте всі веселі й дужі
До здоров’я не байдужі.
(Діти дякують звірятам і прощаються з ними).
Пропоную дітям психогімнастику, лежачі на килимі.
Психогі мнастика:
1. Сердечко моє рідне, працюй гарно, будь добрим.
2. Животик, будь м’якеньким і ніколи не хворій.
3. Посміхнулися і заплющили оченята. Витягніть ручки. На долоньках у вас лежать маленькі сонечка. Іде тепло по всій руці. Руки заспокоїлись і відпочивають. Сонячні промінчики зігрівають ваше тіло і втоми не має.
Проводиться рухлива гра «Сонечко та дощик». Після гри пропоную дітям намалювати весняний дощик, який ллється з хмарки ватяними паличками.